Въоръжените сили на САЩ няма да бъдат част от турската операция в Северна Сирия, стана ясно от изявление на говорителя на Белия дом Стефани Гришам, съобщи ТАСС.
Изявлението й идва след телефонен разговор между американския лидер Доналд Тръмп и турския му колега Реджеп Ердоган.
От разговора става ясно, че "Турция скоро ще продължи с дълго планираната си операция в Северна Сирия".
Гришам казва още, че след като през септември силите на САЩ надделяха над ИСИС (терористичната организация на Ислямска държава, забранена в Русия), Вашингтон отказва да бъде в непосредствена близост до Северна Сирия.
Преди време терористичната организация окупира огромна част от територията в Близкия изток, но след намесата на САЩ ИСИС вече не функционира.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"