Наемниците, изпратени от Запада да помогнат на Киев, няма да имат статут на военнопленници, каза говорителят на руското министерство на отбраната генерал-майор Игор Конашенков, цитиран от ТАСС.
"Искам официално да подчертая, че всички наемници, изпратени от Запада, за да помогнат на киевския националистически режим, не са бойци съгласно международното хуманитарно право. Те нямат право на статут на военнопленник", каза той.
Той заяви, че всички атаки на чуждестранни наемници срещу руските войски в Украйна се извършват с оръжия, доставяни от Запад.
Конашенков каза още, че се очаква чуждестранните наемници да бъдат съдени, ако бъдат задържани. „Най-доброто, което очаква чуждестранните наемници при арест, е наказателна отговорност", съобщи говорителят на Министерството на отбраната на Русия.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6789
9
03.03 2022 в 22:19
24373
8
03.03 2022 в 20:55
пък да речем стрелят с калашници
по мургави ли ще застрелваш, руско наци? как ще ги класифицираш, сигурно ако знаят руски?
чиста дефиниция на нацист, как дели хората
характера си личи по това как се отнасяш с военнпленици и затворници...
10853
7
03.03 2022 в 20:42
ТЕПЪРВА РУСНАЦИТЕ ЩЕ РАЗБЕРАТ КАКВО Е АД
-5580
6
03.03 2022 в 19:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
-5580
3
03.03 2022 в 17:54
725
2
03.03 2022 в 17:52
3352
1
03.03 2022 в 17:48
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци