Бойко Борисов ни измъкна от международна изолация, заяви президентът на Северна Македония Стево Пендаровски.
Президентът допълва, че признаването на независимостта на Македония през 90-те години на миналия век е категорична заслуга на президента Желю Желев.
Стево Пендаровски заяви още, че има покана от президента Румен Радев да посети София. След това аз искам да посрещна Радев в Скопие, каза още Пендаровски.
"Съвместната историческа комисия не работи с желаното от двете страни темпо. В двете държави работим интензивно за създаването на атмосфера за по-свободно и пълно зачитане на историческите факти. Но ние не може да работим вместо историците, подчерта Пендаровски.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"