Обама към Великобритания: Напускането на ЕС ще ви е скъпо

OFFNews 24 April 2016 в 09:08 5567 2
Обама към Великобритания: Напускането на ЕС ще ви е скъпо

Снимка Telegraph.

Президентът на САЩ Барак Обама заяви пред Би Би Си, че ако Великобритания излезе от ЕС, това ще ѝ струва скъпо.

Това е така, защото търговските договори, които в момента важат между двете страни, са сключени на основата на членството на острова в ЕС. Ако Англия излезе от съюза, договорите ще бъдат разтрогнати, а нови такива ще бъдат подписани чак след 5-10 години.

Обама поясни, че британците не бива да се надяват на специално отношение спрямо тях.

Днес президентът ще посети Хановер, за да лобира пред германците в полза на проекта за Трансатлантическото търговско и инвестиционно партньорство.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026