Наследникът на "Самсунг" арестуван за корупция

OFFNews 17 February 2017 в 09:28 3201 3
Наследникът на
Лий Дзие Юн

Наследникът на империята "Самсунг" Лий Дзие Юн беше арестуван в Южна Корея по обвинения в корупция.

Случаят е свързан със скандала, който доведе до импийчмънт на южнокорейския президент, отбелязва Би Би Си.

Обвиненията са, че компанията "Самсунг" е давала дарения на фондации с нестопанска цел, управлявани от приятел на президента, в замяна на услуга от страна на държавния глава относно сливане на два филиала на компанията.

Лий Дзие Юн и шефът на фондациите отричат обвиненията.


Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    14005

    2

    лебедово-море

    17.02 2017 в 10:16

    Корупция има навсякъде, но където се въртят по-малко пари и се краде без мярка се забелязва.
     
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша