Ексклузивно Кандев напуска МВР

Министърът на отбраната на САЩ опитал да инвестира в отбранителния сектор преди войната в Иран

OFFNews 31 March 2026 в 09:28 1130 4
Пийт Хегсет

Снимка Архив

Пийт Хегсет

Посредник на министъра на отбраната на САЩ Пийт Хегсет се е опитал да инвестира в големи компании от сектора на отбраната през седмиците непосредствено преди израелско-американската военна операция срещу Иран, пише в. "Файненшъл Таймс", цитиран от БТА.

Посредникът на Хегсет от американската инвестиционна банка "Морган Стенли" се е свързал с фонда "Блекрок" (BlackRock), за да направи инвестиция от няколко милиона долара във фирмата за управление на борсовo търгувани фондови активи "Дифенс Индъстриалс Актив" (Defense Industrials Active ETF) малко преди САЩ да започнат военната си операция срещу Иран.

"Файненшъл таймс" съобщава, че крупната инвестиция не е могла да се състои, тъй като фондовите активи, управлявани от фирмата, започнала дейността си през май миналата година, не са могли да бъдат закупени от клиенти на "Морган Стенли".

Вестникът не уточнява с каква свобода на действие е разполагал посредникът на Хегсет при инвестирането от негово име или дали самият министър е бил наясно с действията на посредника си.

Този опит за инвестиция се появява в момент, в който се анализират по-широкообхватно сделките, сключени на финансовите и прогнозните пазари преди важните политически решения на американския президент Доналд Тръмп, пише "Ройтерс".

Някои от финансовите решения са били добре обмислени, което кара експерти да се замислят дали информацията за пазарите не е изтекла предварително, отбелязва Ройтерс.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3080

    4

    helper68

    31.03 2026 в 15:55

    И тоя явно е ''добре с главата'' колото ''шефчето''..
    Хегсет казва, че е пътувал, за да посети войските, воюващи срещу Иран
    Хегсет казва, че е пътувал, за да посети войските, воюващи срещу Иран „Бяхме на терен“ в Близкия изток около половината ден, каза Хегсет. „От съображения за оперативна сигурност, за да не бъдат атакувани тези войски, местата и базите няма да бъдат посочени. Достатъчно е да се каже, че пътуването беше чест.“ Той каза, че е попитал войските от какво имат нужда.
    „Никой не каза по-добро оборудване“, каза той. „Никой не каза по-комфортни условия на живот,„това е бил освободеният американски воин“. Никой не каза: „Изпратете ме у дома“. Е, разбира се, в крайна сметка и ние искаме всички тези неща, които те правят.“
    „Но това, което тези американци ми казаха, млади и стари, офицери и подофицери, мъже и жени, чернокожи и бели, беше: „Хайде да завършим мисията. Донесете ни още бомби, по-големи бомби, повече цели“, продължи той, наричайки подофицерите подофицери. nbcnews

    2985

    3

    Джендо Джедев

    31.03 2026 в 11:57

    GB,

    Точно! А в Америката търговийката с "вътрешна информация" се наказва много тежко. Интересно тоя какво го чака след междинките. Ако не тогава, то след края на царството на Краснов и цирковата му трупа.

    6784

    2

    GB

    31.03 2026 в 11:44

    Джендо Джедев,

    Учи се човекът, учи се от шефа.

    2985

    1

    Джендо Джедев

    31.03 2026 в 11:34

    "Донесох в дисагите си няколко мускала. Не можеш ли да изкалъпиш някое законче да се попръскват обществените сгради с гюлово масло?

    София, 28 октомври 1894 г.

    Твой Ганю Балкански"

    Ми така, де, политическата власт трябва да се монетизира, не ли! Та и Pete Kegseth не е по-различен от бая ти Ганя. :D

     
    X

    Битката за Москва. Филм на Камен Невенкин