Конституционният съд в Тайланд отстрани от длъжността й министър-председателя Инглук Шинаватра, съобщиха световните медии.
Причината за отстраняването й е, че според съда Шинаватра е злоупотребила с власт, като по този начин е задълбочила още повече кризата в страната. Заедно с премиера Конституционният съд отстрани от длъжността им и няколко министри.
Конституционният съд се произнесе след петиция срещу Инглук Шинаватра за нарушение на конституцията на Тайланд. Конкретните обвинения са за отстраняването на председателя на Съвета за национална сигурност Тавил Плиенсри през 2011 г.
Според петицията Шинаватра е уволнила Плиенсри заради свои лични интереси.
През март Върховният административен съд върна Плиенсри на поста му.
За нов премиер е назначен досегашният вицепремиер и министър на търговията Ниватумронг Бунсонгпайсан.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец