На автобусна спирка в центъра на сирийския град Ал-Баб избухна автомобил, зареден с взривове, загинаха 18 души, предаде Анадолската агенция.
Най-малко 27 са ранените, вероятно броят на убитите ще нараства. Взривът е нанесъл тежки поражения на други автомобили и съседни сгради. Екипи на гражданската отбрана се бориха да угасят пожарите от горящите коли.
Този район бе прочистен от терористи по време на турската военна операция „Щит на Ефрат“, отбелязва агенцията.
Анкара обвини кюрдските бунтовници от сирийския клон на ПКК /YPG/PKK/ за терористичния акт и подчерта, че тези групировки прилагат методите на Ислямска държава за атаките върху мирното население.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец