Кметът на Москва Сергей Собянин подписа постановление за допълнителни социални придобивки за мобилизираните московчани. Според документа призованите на военна служба ще получават по 50 000 рубли месечно като социална помощ.
В случай на леки наранявания на войника ще бъдат изплатени 500 000 рубли, а в случай на тежки наранявания - един милион рубли. Семействата на загиналите ще получат по 3 млн. рубли.
Чужденците, призовани за служба в Москва, имат право на същата подкрепа.
След обявяването на мобилизацията представители на службите за военна регистрация и набор в различни региони заявиха, че на призованите руснаци ще бъдат изплатени 205 000 рубли или от 163 000 до 216 хил. рубли в зависимост от званието им.
През лятото Mediazona писа, че в рекламите, агитиращи руснаците да отидат на война, се обещават заплати от 140 000 до 450 000 рубли месечно, но в действителност заплатите са по-ниски и трябва да се изпълнят много условия, за да се получи пълната сума.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4000
4
22.09 2022 в 20:24
Аз не вярвам на нищо , което се изговори от кремълската мафия.Според мен дори е въпрос на време ПутинИЗАТОРИТЕ на тази страна да затворят границите на страната, за да не избягат мъжете, годни да носят оръжие. Едно е напълно ясно: каквото и да се случи оттук насетне в т. нар. Русия , то ще бъде много, много грозно. НЕЗАВИСИМО ОТ МАНГИЗИТЕ.
13325
3
22.09 2022 в 18:08
2985
2
22.09 2022 в 17:14
17983
1
22.09 2022 в 16:35
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци