След 10-дневно лечение бившият южноафрикански президент Нелсън Мандела бе изписан от болницата.
„Бившият президент беше изписан на 6 април, след продължително и постепенно подобрение в общото му състояние”, заяви говорителят на президентството Мак Магарай.
94-годишният Мандела бе приет по спешност на 27 март заради хроничната си белодробна инфекция. Той ще продължи медикаментозното лечение от дома си.
Това бе вторият случай през последните месеци, в който Мандела бе хоспитализиран. През декември миналата година експрезидентът прекара 19 дни в болница заради камъни в жлъчката, причинени от инфекция на белия дроб.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец