"Избирането на Доналд Тръмп за президент на Съединените щати представлява „фундаментален“ риск за отношенията с Европейския съюз", заяви Жан-Клод Юнкер и допълни, че трябва да научим новия президент на Щатите "що е Европа и как действа".
"Това може да се окаже доста болезнен процес, защото трансатлантическият алианс и НАТО са поставени под въпрос. По отношение на бежанците и другите чужденци подходът на господин Тръмп по никакъв начин не пасва на убежденията на европейците. Мисля, че ще изгубим две години, докато той обикаля света, за който не знае нищо", казва още Юнкер.
Вчера пък секретарят на Путин, Дмитрий Песков, поясни, че затопляне на отношенията между двете страни ще има, ако НАТО започне изтегля свои войски от границите с Русия и забави разширяването на алианса. Той обаче наблюдава със съжаление все по-голямото струпване на армия - в Полша, Литва, Латвия и Естония
Руснакът обясни, че Путин е бил предпазлив по време на кампанията за президент в Щатите и нито веднъж не е изказал предпочитания.
"Русия никога няма да обсъди въпроса за териториалната принадлежност на Крим и е готова да чака, докато в Европа и САЩ разберат това", подчерта той и добави, че е редно санкциите срещу Русия да се преразгледат, защото са в ущърб на всички страни.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
69994
20
12.11 2016 в 16:30
Вече е време..... https://goo.gl/p1KAuO
31665
18
12.11 2016 в 16:00
Такива хора нямат право да говорят като последна инстанция....
31665
17
12.11 2016 в 15:53
83927
15
12.11 2016 в 14:57
Не може да се мери с хора които управляват десетки и стотици милиони.
И е прав деба.
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.