Изминалият месец е бил най-горещия юли в Япония от 1898 г. насам, съобщи Националната метеорологична агенция (JMA), цитирана от Франс прес.
За трета поредна година архипелагът отчита рекордни средномесечни температури в цялата страна, които бяха с 2,89 градуса по Целзий над обичайните – нов рекорд, надминаващ този от юли 2024 г. с 2,16 градуса.
В сряда Япония регистрира рекордните 41,2 градуса в западната префектура Хього, след като страната преживя най-горещия юни в историята си. Метеоролозите предупреждават, че жегите ще продължат и през август.
През юли в Япония е имало и много малко валежи - в отделни райони, главно на север и по-специално по крайбрежието на Японско море, допълва метеорологическата агенция. Тази година дъждовният сезон в западните части на архипелага приключи около три седмици по-рано от обикновено, отбелязва още службата.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец