Италиански съд потвърди присъдата на актрисата Орнела Мути.
Тя беше осъдена на шест месеца условно и глоба от 500 евро, след като представила фалшив болничен, за да оправдае отсъствието си от театрална постановка, а в същото време е присъствала на благотворителна вечеря в Санкт Петербург с руския президент Владимир Путин.

Снимка: Corriere della Sera
Съдът обяви и че Мути трябва да плати на тогавашния си работодател 30 000 евро компенсация.
Заради отсъствието на Мути постановката "Teatro Verdi" в Порденоне през 2010 г. е била отменена. Въпреки предписанието на лекаря, че актрисата трябва да почива пет дни и ѝ забранява да използва гласа си, тя е присъствала на гала вечерята в Русия, разкриха фотографии.
Първоинстанционният съд осъди Мути на 8 месеца затвор и глоба от 600 евро през 2015 година, което тя оспори през 2017 г. и тогава съдът промени присъдата ѝ.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни