Правителството на Джорджа Мелони публикува писмо, подписано от министъра на образованието Джузепе Валдитара, с което се забранява използването на мобилни телефони по време на учебните занятия, съобщи БТА, цитирайки информация на АНСА.
В текста се казва, че използването на мобилни телефони представлява "елемент на разсейване" и акт на "неуважение към учителите".
Основният приоритет, залегнал в писмото, е възстановяването на авторитета на учителите. Освен това се посочва, че използването на мобилни телефони и други електронни устройства все пак би било разрешено, ако е с образователна цел.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен