Айфеловата кула в Париж ще бъде осветявана по-кратко нощем за икономии на електричество. Осветлението на сградата ще угасва в малко преди полунощ - в 23:45, след като последният посетител си тръгне, съобщи АФП.
Повечето паметници в града вече няма да бъдат осветявани след 22:00 часа.
Уличното осветление ще остане включено от съображения за сигурност, както и осветлението на богато украсените мостове на града над река Сена, съобщава кметът Ан Идалго на пресконференция.
Франция обяви редица мерки като по-слабо отопление на обществените сгради и забрана за подгряване на водата в басейните, за да пести енергия тази зима. Целта е потреблението на електрическа енергия за бъде намалено с 10%. Очаква се това да спести на бюджета около 10 млн. евро.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата