Има двама заложници с български произход, държани от "Хамас" в Ивицата Газа, съобщи външният министър Мария Габриел.
По време на днешната си визита в Израел Габриел и премиерът Николай Денков са разговаряли със семейства на отвлечени в Газа, от които разбрали, че сред отвлечените има и двама души с български произход.
В момента България работи с Израел за тяхното освобождаване.
Това е информацията, която можем да споделим, продължаваме в координация с Държавата Израел и със страните участнички в преговорите да правим всичко необходимо, така че да се стигне до освобождаване на заложниците, каза Габриел.
Правителството няма да обявава друга информация по казуса, за да се запази сигурността на отвлечените българи, заяви премиерът Николай Денков.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5
2
07.11 2023 в 09:17
15925
1
06.11 2023 в 21:20
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск