Възрастна онкоболна жена стана първата австралийка, която беше евтаназирана по нейно желание, откакто властите в щата Виктория приеха промени в закона, позволяващи евтаназията при определени условия, предаде Ей Би Си.
61-годишната Кери Робъртсън е напуснала този свят на 15 юли в старчески дом в градчето Бендиго с помощта на лекарски екип.
Близките ѝ са били с нея, а за фон е звучала музика на Дейвид Бауи.
За провеждане на евтаназия във Виктория пациентът трябва да отговаря на 68 пункта. Според премиера Даниел Андрюс са въведени ограничения, за да се гарантира, че системата работи правилно. Правителството очаква около 12 души да могат да получат достъп до услугите на евтаназията тази година.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец