Бурунди изгони представителите на Световната здравна организация.
Източноафриканската държава даде на тях и на още трима здравни експерти 48 часа да я напуснат, съобщава Би Би Си.
Външното министерство обаче не даде обяснение за експулсирането, което се извършва на фона на надигащата се критика срещу продължаващата предизборна кампания преди президентските избори на 20 май въпреки коронавирусната пандемия. По време на митингите на кандидатите не се вземат противоепидемични мерки, отбелязва британската медия.
Страната е съобщила за 15 случая на Covid-19 досега, включително един починал с вируса, но хуманитарната организация със съосновател Джордж Сорос Международна кризисна група поставя под въпрос достоверността на официалните данни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци