Компанията Blue Origin на милиардера Джеф Безос изстреля изцяло женски екипаж в Космоса. Това е поредната мисия с космически туристи, сред които са годеницата на Безос - Лорийн Санчес, и певицата Кейти Пери.
На борда още са предприемачът и бивш ракетен учен на НАСА Айша Боу, специалистът по биоастронавтика и граждански активист Аманда Гуен, популярна телевизионна водеща на CBS Гейл Кинг и кинопродуцентката Кериан Флин.
Женският екип е направил 11-минутен суборбитален полет до ръба на Космоса и обратно, през които те са имали възможност да се насладят на гледка към Земята от височина над 100 километра. След което шестте жени кацнаха безаварийно.
Часове преди да започне операцията по излитането на Blue Origin, певицата Кейти Пери сподели вълнението сред феновете си в инстаграм профила си. Пери написа, че е мечтаела да отиде в Космоса от 15 г. и най-после ще има възможността да сбъдне мечтата си.
View this post on Instagram
Мисията е с първия изцяло женски космически екипаж след историческия самостоятелен полет на Валентина Терешкова през 1963 г.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2715
3
14.04 2025 в 22:37
2956
2
14.04 2025 в 20:14
305
1
14.04 2025 в 19:13
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов