Стотици привърженици на руската опозиция организираха изненадващ протест по улиците на Москва в събота вечер.
Опозиционерите развяха бели ленти в центъра на руската столица.
Протестът беше в знак на подкрепа на демонстрантите, които бяха задържани и обвинени от прокуратурата, след като участваха в протеста на Блатния площад на 6 май. Тогава се стигна до сериозни сблъсъци с полицията, я на десетки опозиционери бяха повдигнати обвинения. Част от тях все още са в ареста, защото са разследвани.
Демонстрантите не са уведомили властите по надлежния ред за снощния протест. 20 от активистите са задържани в ареста заради подклаждане на напрежение. Полицията е съставила на всички тях протоколи за административни наказания.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии