Земетресение с магнитут 8,9 по скалата на Рихтер разтресе бреговете на Индонезия, съобщи Ройтерс.
По данни на Геоложката служба на САЩ епицентърът на труса е бил на 495 километра югозападно от град Банда Ачех.
Засега няма данни за разрушения и пострадали.
По улиците в провинция Ачех настана хаос – хората търсят убежище извън домовете си.
Междувременно президентът на Индонезия излезе с обръщение, в което се посочва, че няма заплаха от цунами и обстановката в Ачех е под контрол.
Индонезия е най-сеизмично активната зона в целия свят.
През 2004 г. се случи най-мощното земетресение от 40 години насам, когато 9,1 по Рихтер разтресе северозападното крайбрежие на индонезийския остров Суматра.
Предизвиканото от него цунами отне живота на стотици хиляди души в 12 страни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни