7 убити при нападение срещу министерство в Афганистан, продължило 6 часа

OFFNews 20 April 2019 в 23:54 2382 0
7 убити при нападение срещу министерство в Афганистан, продължило 6 часа

Най-малко седем души са убити при нападение срещу афганистанското министерство на комуникационните и информационни технологии в центъра на Кабул днес. 

Атаката започна преди обед, когато атентатор камикадзе се взриви във входа на многоетажната сграда на министерството в оживената търговска част на града.

Взривът беше последван от спорадични стрелби в продължение на шест часа, докато силите на реда овладеят кризисната ситуация.

Сред загиналите са четирима цивилни и трима полицаи.

Ранени са най-малко осем цивилни, шест от тях са жени.

Министерството на вътрешните работи съобщи, че са евакуирани над 2800 души по време на операцията срещу нападателите. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски