OffNews.bg

С лекота и класа "Базел" победи "Лудогорец" и в реванша

Швейцарският "Базел" победи "Лудогорец" (Разград) и в реванша от плейофите на турнира Шампионска лига.

След  4:2 в София и 2:0 в реванша на на стадион  „Санк Якоб Парк” в Базел, швейцарците се класираха за груповата фаза на Шампионска лига с общ резултат 6:2. С достигането си до тези плейофи "Лудогорец" успя да си спечели място в групите на турнира Лига Европа.

Срещата се игра пред 15 700 зрители на стадиона в Базел Фабиан Фрай откри резултата в 11-ата минута (на снимката). До края на първото полувреме добри положения за изравняване на резултата за "Лудогорец" пропуснаха Марселиньо в 23-ата минута и Роман Безяк в 32-ата минута на мача.

През второто полувреме надмощието на "Базел" продължи, като в 79-ата минута резервата Филип Деген след статично положение направи резултата 2:0.След почивката българите не успяха да създадат голово положение пред вратата на съперника.