OffNews.bg

Пиронкова със загуба в мача срещу САЩ от "Хопман Къп"

Първата ни ракета при тенисистките Цветана Пиронкова загуби с 4:6, 4:6 от Бетани Матек-Сандс в мача на сингъл при жените от сблъсъка между България и Съединените щати от груповата фаза на турнира за смесени двойки "Хопман Къп", който продължава в Пърт, Австралия. Както вече стана ясно, двубоят е единствено за чест, след като тимът на Чехия поведе с 2-0 успеха на Дания, с което си осигури място на финала на състезанието. Там чехите ще спорят за титлата с отбора на Франция. Мачът между 46-ата в света Пиронкова и намиращата се с девет места по-назад Матек-Сандс продължи 90 минути. Двете тенисистки се "захапаха" от самото начало на мача. Ключовият момент в първия сет, а и в мача, бе в 8-ия гейм при резултат 4:3 гейма в полза на Пиронкова и подаване на американката. Пловдивчанката стигна до няколко възможности за пробив, но въпреки несигурната си игра Матек-Сандс успя да се измъкне. Това разколеба Пиронкова, която веднага след това допусна пробив в подаването си, след което сдаде и сета. Сривът, който настъпи в играта на българката продължи и в началото на втория сет, като Бетани Матек-Сандс стигна до ранен пробив, който удържа и успя да вземе и втория сет, а с това и мача. Това бе едва втори сблъсък при професионалистките между двете състезателки, като в предишния, който бе през 2008 г., 24-годишната Пиронкова победи с две лета по-възрастната от нея американка в три сета. Във втория сблъсък от мача най-силният американски тенисист в момента Марди Фиш, №8 в света, ще мери сили с първата ни ракета при мъжете Григор Димитров, който е №76 в ранглистата. Досега двамата не са се изправяли един срещу друг при професионалистите.