Българският национален отбор ще играе приятелски мач срещу световния вицешампион Холандия дни преди Евро 2012, съобщи сайтът на БФС.
Контролата била уговорена и потвърдена от президента на централата Борислав Михайлов, който в момента е на заседание на Изпълнителния комитет на УЕФА във Венеция, предаде сайтът на централата. След предварителните разговори на най-високо ниво между българската и холандската федерации приятелският мач бе фиксиран за 26 май, като в началото на следващата година ще бъдат уточнени градът и стадионът, където ще се изиграе проверката, част от подготовката на „оранжевите” за започващото 10 дни по-късно европейско първенство в Полша и Украйна. Двата отбора бяха в една група за европейското първенство през 2008 г. Мачът в София завърши 1:1, а при гостуването Холандия се наложи с 2:0. Както е известно, България вече има уредена контрола срещу състава на Унгария в град Дьор на 29 февруари, като този мач ще бъде дебютът на новия национален селекционер Любослав Пенев.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен