Мотористи излязоха отново на протест в цялата страна "срещу пороците в съдебната система".
Протести бяха организирани в 10 града в страната, сред София, Пловдив, Варна и Бургас.
Десетки мотористи се събраха пред Съдебната палата в София. Те закачиха на оградата плакат "Съдебната палата е затворена за ремонт".
В Пловдив мотористите поставиха каските си на стълбите на Съдебната палата в знак на протест.
Повод за демонстрациите стана тежката катастрофа край Драгоман, причинена от турския гастербайтер Фарук Бекташ, при която загинаха мъж и жена.
Бекташ беше пуснат под домашен арест, след което се укри от правосъдието. Той е издирван с европейска заповед за арест.
Според МВР Бекташ най-вероятно се намира в Германия.
Мотористите настояха отново Фарук Бекташ да бъде върнат в България, където да бъде съден.
Те искат още съдия Недялка Николова, пуснала Бекташ под домашен арест, да бъде уволнена.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен