Около 150 души се събраха на Орлов мост на протест, след като депутатите приеха на второ четене промените в Закона за Черноморското крайбрежие, с които се забранява къмпингуването и паркирането на 100 метра от плажа.
Глобите за нарушаване на забраната за физическите лица глобата е между 1000 и 10 000 лева, а за едноличните търговци и за юридическите - от 10 000 до 50 000 лева.
Човек ще може да прекара една нощ, но ако остана за по-дълго - това ще се приема за къмпингуване.
Протестът беше организиран във Facebook заради решението на депутатите.
OFFNews следи на живо протеста:
19.45 часа - Протестиращите започнаха да се разотиват. Те се заканиха да излязат на нов протест следващата седмица.
19.30 часа - Протестиращите се изтеглиха от пътното платно, движението през Орлов мост се случва без ограничения.
19.20 часа - Протестиращите пропуснаха линейка. Шофьори и граждани, които пътуват с градския транспорт започнаха да се карат с протестиращите, защото не могат да преминат.
19.15 часа - Демонстрантите опънаха палатки на Орлов мост.
19.00 часа - Протестиращите блокираха движението на Орлов мост.



































Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
02.03 2016 в 08:15
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.03 2016 в 20:21
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.03 2016 в 19:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.03 2016 в 19:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.03 2016 в 19:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие