Жители на село Чернево разбиха стъклените врати на завода "Солвей Соди" в Девня.
Днес те излязоха на протест срещу депото за отпадъци, което управата на завода планира да изгради край селото.
В протеста се включиха около 100 души. Те настояваха за среща с ръководството на "Солвей Соди", но до нея се стигна чак след разбиването на стъклените врати.
През август 484 жители на Чернево гласуваха срещу изграждането на депото за неопасни отпадъци на местен референдум, в който взеха участие 512 души.
Областният управител обаче атакува референдума в съда, а делото е насрочено за 26 октомври.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
12947
3
23.10 2017 в 22:05
29321
2
23.10 2017 в 21:24
Сигурно единственото стратегическо предприятие, което ни е останало. И което стои върху суровините си, за следващите стотина хиляди години.
Кво искат тия 100 души? Безплатна ракия? Алуминиева дограма? Друг рекет?
Содовите заводи са безопасни, изобщо казано.
12947
1
23.10 2017 в 21:09
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов