Всички служители на Районната избирателна комисия (РИК) в Добрич са под карантина, съобщи бТВ.
Петима от тях са с положителни проби за коронавирус, останалите осем пък са под карантина като контактни лица. Така на практика се оказва, че за да се проведат изборите в Добричка област, е необходима нова РИК.
За да се случи това обаче, първо партиите, които по право излъчват представители в изборната администрация, трябва да се съберат и да изберат нови членове, а ЦИК да назначи нова комисия. Изборите за парламент и президент са на 14 ноември.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен