При засилено полицейско присъствие и напрежение тази сутрин започна поставянето на оградата около Паметника на съветската армия (ПСА).
Служители на частна фирма започнаха да редят огражденията, пазени от полицията.
На място са и протестиращи срещу събарянето на ПСА, сред които Мая Манолова от "Изправи се.БГ". Тя за пореден път каза, че е против оградата, защото била незаконна и след нея следвало бутане на монумента.
Преди седмица софийската областна управа взе решение паметникът да бъде ограден заради опасност от рушащи се елементи.
На място е и кметът на столичния централен район "Средец", на чиято територия е паметникът, Трайчо Трайков.
В крайна сметка металната ограда бе поставена, без да се стига до инциденти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4261
5
26.08 2023 в 14:25
Може ли да хвърляме храна зад оградата!?!"
Отговор ( от табелата в зоопакка):
"Строго забранено е храненето, дразненето, пипането на животните!"
20482
4
25.08 2023 в 16:04
7643
3
25.08 2023 в 13:47
889
2
25.08 2023 в 11:58
оставете хората да обичат МОЧА !
...като за последно ;)
-3474
1
25.08 2023 в 10:51
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други