Общински съветници от "Има такъв народ" преименуваха групата си на "Прогресивно Карлово". Това предизвика реакция от новите депутати на Румен Радев в Пловдив-област, съобщи местният сайт karlovo press.
Народните представители от Коалиция „Прогресивна България“ – Пловдив-област оповестиха официална позиция по повод промяната пред Общинския съвет Карлово.
От формацията уточниха, че досегашната група съветници от ПП ИТН в Карлово, която се е преименувала на „Прогресивно Карлово“, няма общо с коалицията „Прогресивна България“ и не я представлява по никакъв начин.
В позицията се подчертава, че всеки има право на вътрешнополитически решения, но подобни промени не бива да въвеждат избирателите в заблуждение или да създават неправилни внушения за политическа принадлежност.
От коалицията допълниха, че изграждането на местни структури на „Прогресивна България“ предстои и ще бъде открит и прозрачен процес пред обществеността.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3747
3
01.05 2026 в 18:56
10599
2
01.05 2026 в 18:02
-1043
1
01.05 2026 в 17:58
МЗ най-сетне забеляза огромните директорски заплати в държавните болници
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Радев: Турция е съгласна да предоговори ''Боташ'', защото иска да задълбочим сътрудничеството си
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството
Избор: ПБ подкрепя Шествие за семейството
Забраняват тротинетките под наем в Брюксел: Над 700 счупени глави, използвали ги при 25 престрелки
Забраняват тротинетките под наем в Брюксел: Над 700 счупени глави, използвали ги при 25 престрелки