Вчера депутатът от ПП-ДБ Петър Кулински беше избран за кмет на Пазарджик. Според правилата той следва да се откаже от мястото си в парламента и вместо него депутат да стане следващият в пазарджишката листа - лидерът на "Обединени земеделци" Петя Ставрева.
На парламентарните избори през април тази кодина ПП-ДБ се яви в коалиция с редица формации и партии, сред които и "Обединени земедели". В хода на кампанията Ставрева редовно се появяваше рамо до рамо с лидерите на ПП-ДБ. Изборите обаче отминаха.
А на местния вот в Пазарджик ПП-ДБ издигна Кулински. "Обединени земеделци" на Ставрева обаче игра срещу доскорошните си партньори - включи се в местната коалиция "Новото време", наред с ВМРО, ССД, БЗНС и "Новото време", и издигнаха отново четирикратния кмет Тодор Попов.
В София Ставрева също не подкрепи номинациите на ПП-ДБ.
Според изборните правила има възможност Ставрева да се откаже от депутатското си място и на нейно място да влезе следващият в листата. Дали това ще се случи предстои да стане ясно.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17882
4
07.11 2023 в 10:59
24373
3
06.11 2023 в 20:31
7266
2
06.11 2023 в 17:55
5
1
06.11 2023 в 17:52
ОСТАВКА ВЕДНАГА!
Любомир Дацов: Целият финансов свят знае накъде отиваме
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Доцова говори с шефа на американското посолство за отпадане на визите за САЩ
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна