Министър-председателят Гълъб Донев събра областните управители на работна среща днес в резиденция „Бояна“.
Донев, министри от служебния кабинет и областните управители са обсъдили действията на правителството по подготовката на изборите, като е поставен акцент върху превантивните мерки за противодействие на контролирания и купения вот.
"Изтъкнати бяха мерките за гарантиране сигурността на машините за гласуване. Целта е с реални действия да бъдат разсеяни всякакви съмнения в обществото, че вотът може да бъде манипулиран", съобщават от пресслужбата на служебното правителство.
На работната среща е обсъждана и темата с дървата за огрев. От страна на правителството е заявено "категоричното намерение да има пълна прозрачност по проблема, както и безкомпромисност по отношение на злоупотреби". Работи се също по подготовката на законодателни предложения, които да запълнят дефицити в нормативната уредба и които да бъдат предложени на вниманието на следващия редовен кабинет.
Сред другите теми, обсъждани на срещата, са трудностите при тежкотоварния трафик, зимното почистване и почистването на речните корита, състоянието на инфраструктурата по места, както и подкрепата за малкия и среден бизнес по линия на европейските средства.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец