"Продължаваме промяната - Демократична България" внасят законопроект за премахване на комунистическите паметници.
"Депозираме този законопроект, за да дадем възможност на кметовете на ГЕРБ да премахнат паметниците, които толкова години браниха - както МОЧА и Альоша в Пловдив", каза в кулоарите на парламента Йордан Иванов.
Предложението на коалицията не е нова.
През 2022 г. Мартин Димитров и депутати от "Демократична България" отново внесоха законопроект за промени в Закона за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен, като предлагаха комунистическите символи да се премахнат от публичните места.
Върху паметниците, които не могат да бъдат преместени веднага, следва да бъде написано, че са "свързани с комунистическия режим, довел до национална катастрофа".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-60
6
01.02 2025 в 19:17
-1243
5
01.02 2025 в 12:51
20482
4
31.01 2025 в 15:47
2985
3
31.01 2025 в 14:40
Точно с тази цел се прави, да.
1015
2
31.01 2025 в 14:32
5169
1
31.01 2025 в 13:46
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци