Депутатът от ДПС Делян Пеевски съобщи, че ще се направят законодателни промени, с които държавата ще увеличи субсидията, така че да се осигури издръжката на храма "Св. Николай Мирликийски".
"Още в понеделник ще предприемем необходимите законодателни промени, с които държавата ще увеличи субсидията, така че да се осигури издръжката на храма „Св. Николай Мирликийски”, т.нар. Руска църква. Като представители на светската власт ние можем само да предложим подкрепата си на Българската православна църква и нейните вярващи", пише в позиция на Пеевски, изпратена от пресцентъра на ДПС.
Делян Пеевски призовава Софийския митрополит богослуженията в храма да се възстановят.
След като България експулсира предстоятеля на Руската православна църква в София Васиан Змеев и още двама беларуски свещеници, външното министерство на Русия обяви, че "Св. Николай Мирликийски" ще затвори врати.
Днес срещу затварянето на Руската църква протестираха десетки, включително лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов, лидерът на "Атака" Волен Сидеров и пиарът Евгени Минчев.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.
Тръмп изрази опасения за мегасделката между Netflix и Warner Bros. за $72 млрд.