Джевдет Чакъров е подал заявление за напускане на парламентарната група на "Демокрация, права и свободи" - ДПС, на която довчера бе председател.
Според правилника по този начин Чакъров автоматично спира да е член на Комисията по околна среда и водите и Комисията за здравеопазване, съобщи председателят на парламента доц. Наталия Киселова по време на днешното пленарно заседание в Народното събрание.
Вчера депутатите от фракцията на ДПС-Доган избраха Хайри Садъков за председател на групата - днес решението влезе в сила.
Бившият министър на околната среда и водите Джевдет Чакъров напуска, след като вчера "ДПС-Ново начало" публикува негови снимки с Делян Пеевски, заедно с прессъобщение, че двете ДПС-та се сливат и че Пеевски става единствен председател на партията. Впоследствие останалите депутати от групата обявиха, че става въпрос за "солова акция" и "жалка персонална капитулация" пред Пеевски от страна на Чакъров.
Засега Чакъров остава независим народен представител.
Следете новините ни в :
Ружа Райчева
Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Русия ще внася бензин, разрешава и продажбата на нискокачествено гориво
ГЕРБ ще съдят Демерджиев за изказването му, че Борисов стои зад фирмите за мантинели
Съдбата на Путин според Forbes: Екзекуция ала Чаушеску или показен процес
Полицай за 12-годишното момиче от магистрала 'Струма': Това дете е родено герой