Борисов: Ще стана пак премиер, когато поискам!

Даниел Митов е мое лично назначение, каза лидерът на ГЕРБ

Ружа Райчева 19 June 2025 в 09:45 6760 14
Бойко Борисов в НС

Снимка БГНЕС/Лили Тоушек

Бойко Борисов

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че ще стане премиер "когато поиска". 

В кулоарите на Народното събрание Борисов коментира, че само министър-председателят Росен Желязков може да предложи нов главен секретар на Министерството на вътрешните работи. 

"ГЕРБ не предлага главен секретар за МВР, а кабинетът. Премиерът ще предложи. Като стана премиер пак - ще ме питате мен. Когато искам - ще стана", каза лаконично Борисов. 

Той заяви, че вътрешният министър Даниел Митов е негово "лично назначение" в Министерския съвет (МС).

Борисов поздрави МВР и по-конкретно "Военно разузнаване" за "перфектните действия за отвеждането на нашите сънародници" от Иран и Израел.  "Ако беше друга институция, то щяха да тръбят до небето какво са направили", коментира лидерът на ГЕРБ.

Решението да не се дублират абревиатури в Народното събрание определи като "абсолютно правилно":

"Утре може да се казваме ГЕРБ-МЕЧ, или ГЕРБ-ПП. Това нещо е абсолютно правилно - както сме се явили на изборите, така да ни има на таблото. Тогава не го бяха обмислили всички депутати, а сега го обмислиха."

    Ружа Райчева

    Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!