Бойко Борисов: Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен гражданин

OFFNews 13 May 2026 в 16:05 2073 0
Бойко Борисов

Снимка БГНЕС

Бойко Борисов

Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен български гражданин.

Това написа във фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, след като стана ясно, че му е снета охраната на НСО и МВР.

Снемането на охраната от Националната служба за охрана (НСО) на Делян Пеевски и Бойко Борисов е плод на анализ на съответната информация, постъпила от компетентните институции. Не е политически акт и не бива да се третира като такъв, коментира вътрешният министър Иван Демерджиев на брифинг в Министерския съвет. 

"Има обмен на информация между тях (институциите, б. р.), считано от понеделник. Това е довело до вземане на решение на съответната междуведомствена комисия да отпадне охраната на Делян Пеевски и Бойко Борисов", поясни министърът.

"Радвам се, че в българските служби вече няма данни за вътрешни и външни заплахи срещу мен", коментира Борисов.

По-рано днес лидерът на ДПС Делян Пеевски съобщи, че му е свалена охраната от НСО.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    С раздаване на пари раждаемост не се подобрява