Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен български гражданин.
Това написа във фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, след като стана ясно, че му е снета охраната на НСО и МВР.
Снемането на охраната от Националната служба за охрана (НСО) на Делян Пеевски и Бойко Борисов е плод на анализ на съответната информация, постъпила от компетентните институции. Не е политически акт и не бива да се третира като такъв, коментира вътрешният министър Иван Демерджиев на брифинг в Министерския съвет.
"Има обмен на информация между тях (институциите, б. р.), считано от понеделник. Това е довело до вземане на решение на съответната междуведомствена комисия да отпадне охраната на Делян Пеевски и Бойко Борисов", поясни министърът.
"Радвам се, че в българските служби вече няма данни за вътрешни и външни заплахи срещу мен", коментира Борисов.
По-рано днес лидерът на ДПС Делян Пеевски съобщи, че му е свалена охраната от НСО.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни