Германският автомобилен производител BMW изтегля в сервизите си 570 000 автомобила, съобщиха от Националната агенция за безопасност по пътищата в САЩ.
Причина за намесата са притесненията за преждевременно износване на кабелите в двигателя.
Дефектът засяга едни от най-разпространените модели в Америка: колите от трета серия на BMW, произведени между 2007 и 2012 г., както и първа серия, произведени в периода 2008-2012 г. Притеснения има и около спортните модели BWM Z4, произведени от 2009 до 2011 г.
За да профилактика в сервизите в САЩ трябва да влязат 504 000 автомобила, а в Канада – над 65 000.
Отстраняването на дефекта ще започна през март, а разходите по ремонта ще бъдат изцяло поети от производителите.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен