Започва подготовката за ремонта на Централна гара в София, която в момента е в окаяно състояние. Очаква се строителните работи да започнат в началото на април.
Модернизацията на Централната жп гара в столицата ще струва близо 56 млн. лв., осигурени от ОП „Транспорт”.
От Национална компания „Железопътна инфраструктура” (НКЖИ), която е възложител на проекта, успокоиха, че
до пълно затваряне няма да се стигне, защото ремонтът ще се прави на етапи.
„Обновяването ще засегне разписанието на всички влакове, но направленията на влаковете няма да бъдат променяни”, обясни Християн Кръстев от НКЖИ.
Срокът за завършване на ремонта е 18 месеца, което означава, че гарата ще бъде с нова визия до октомври 2015 г.
Разрешителното за строителството трябва да се издаде до седмица от Министерство на инвестиционното проектиране.
Целта на ремонта е да се укрепи конструкцията на съществуващата сграда, като се модернизира.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.03 2014 в 15:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
07.03 2014 в 13:24
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера