Констатирани са отклонения в качеството на питейната вода по радиологични показатели в селата Банище и Бабица, община Брезник.
Това съобщи пресцентърът на областната администрация. Данните на този етап сочат, че водите в двете села са непригодни за питейно-битови нужди.
Регионалната здравна инспекция е предприела действия за ограничаване употребата на питейната вода в Банище и Бабица. Докато мярката продължи, хората ще бъдат снабдявани с вода, отговаряща на действащата нормативна уредба.
"ВиК" ООД - Перник от своя страна трябва да информира местното население, както и кмета на община Брезник за наложеното ограничение. Дружеството трябва да почисти водоснабдителната система и след това да изпрати последваща втора проба за анализ на водата и радиологичните й показатели, уточнява пресцентърът.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец