Ватман на трамвай №20 извади газов пистолет срещу агресивни пътници, за да ги усмири, информира "Дарик".
След подаден сигнал до полицията той е бил задържан в ареста, като оръжието му е иззето.
Смята се, че ватманът е слязъл от трамвая с изваден пистолет срещу агресивните пътници.
Колегите на потърпевшия твърдят, че той има 3 такива пистолета, но не е вадил оръжие на никого, а само е отметнал сакото си, за да го покаже.
Няколко тийнейджъри са задържали вратата на трамвая, което е създало риск за пътниците в превозното средство.
Това е причината за конфликта между ватмана и групичката, твърдят от Столичната компания за електротранспорт.
"Служителят е бил в задния трамвай. Когато спрял зад другия, им направил забележка да пуснат вратата и да не се занимават да правят такива нарушения", разказва началникът на Трамвайно депо "Искър" Славчо Донгов.
От фирмата изтъкнаха, че никъде във вътрешните им правилници не е забранено да се носи оръжие на работа.
Последният случай на пребит ватман е отпреди 10 дни, изтъкват от компанията.
"Има агресивни граждани, идват и правят забележки, опитват се да удрят, крещят", разказва ватманът Боряна Кюркчиева.
Срещу въоръжения мъж има образувано досъдебно производство за хулиганство.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.06 2014 в 14:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
07.06 2014 в 01:04
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
07.06 2014 в 00:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.06 2014 в 23:08
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
06.06 2014 в 23:00
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие