Българското външно министерство отрече появила се информация в руски медии, че българският кораб „Царевна“ край Мариупол е превзет, предаде БНР.
От министерството съобщиха, че българските моряци са добре и имат постоянна връзка с тях.
Пред Нова ТВ собственикът на кораба също отрече появилата се информация.
Министерството на отбраната също отрече информацията и я определи като фалшива новина. От пресцентъра на министерството са уточнили пред Би Ти Ви, че българските институции са в контакт с моряците и продължавали усилията за извеждането им от Украйна.
По-рано днес ТАСС предаде, позовавайки се на съобщение на милицията на Донецката народна милиция, че корабите "Царевна" и "Лейди Аугуста" са "превзети от сили на спецотряда Азов".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3352
5
11.04 2022 в 05:20
руските роби значи са отчаяни. Израждане с надуваеми лодки да спаси моряците, всичкото, заедно с жените им.
Пажалустя!
2945
4
10.04 2022 в 16:15
Що слушате копейкин ве, хора... Ще бъдем на първо място по нещо, когато започнем да го правим по-добре от другите.
Пример - момичетата от художествената гимнастика, които се скъсват от работа! А докато избирате копейкин, оная лелка, мутри и чалгари и чакате те да ви оправят пенсиите - ми няма да стане. Започни да произвеждаш колкото германец първо. После искай и ще имаш право...
-5103
3
10.04 2022 в 14:50
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
7450
2
10.04 2022 в 13:20
2945
1
10.04 2022 в 13:17
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци