Ранена сърничка, намерена в район “Витоша”, е спасена от екип на Аварийна дирекция на Столична община.
Това съобщи на страницата си във фейсбук кметът на София Йорданка Фандъкова. Сърничката ще бъде предадена на Спасителен център за диви животни.
Сърничката е открита в дере на Витоша в безпомощно състояние и е откарана във ветеринарния център на Столичния зоопарк, уточни бТВ. По думите на шефа на зоологическата градина Добромир Бориславов сърничката е била с повърхностни наранявания и леки разкъсвания.
Най-вероятно тя е нападната от хищник, но ще успее да се възстанови, допълва Бориславов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец