Министърът на здравеопазването д-р Галя Кондева изиска незабавни действия по случая със забавеното ТЕЛК решение на майка, станала донор на дъщеря си. След реакция на МЗ териториалната експертна лекарска комисия във Велинград заседава извънредно днес и издаде решение за освидетелстване.
В хода на извършената проверка стана ясно, че заявлението е подадено на 24 юни 2024 г., но то е било за преосвидетелстване, а не както изисква процедурата – за освидетелстване. И в двата случая обаче ТЕЛК има законоустановен срок за произнасяне, който е изтекъл. В резултат на това НОИ ще изплати със задна дата обезщетение на жената за изминалите два месеца.
Освидетелстваното лице е уведомено за издаденото експертно решение.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец