До 17:00 часа на местния референдум в село Белащица, община "Родопи" са гласували 13,9 на сто или 232-ма от имащите право на глас. Това съобщи председателят на Общинската избирателна комисия в „Родопи“ Радослав Митев, цитиран от БТА.
Жителите на селото отговорят на въпроса „Искате ли с. Белащица, запазвайки статута си на село, да се отдели от община „Родопи“ и да се присъедини към община Пловдив?“.
С право на глас са 1733 жители на населеното място. Те гласуват в три секции в Основно училище „Пенчо Славейков“. За да бъде валидно допитването, трябва 40 на сто от гласоподавателите да отидат до урните, а за да се отдели селото, от тях 50 на сто плюс един да дадат положителен отговор.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец