Протестиращи поискаха закриване на депото за отпадъци край село Шишманци.
Те настояват референдум да реши бъдещето на депото.
И тази сутрин местни жители се събраха на протест пред завода, пожара край който още не е ликвидиран. Те разпространиха петиция, в която искат заводът да спре работа, докато трае започналата проверка на прокуратурата. Тя трябва да установи причините за възникването на пожара.
Хората казват, че не могат да дишат и настояват за мерки от държавата.
Кметът на Раковски Павел Гуджеров заяви, че подкрепя категорично провеждането на референдум, защото "всички сме изложени на вредните влияния на завода".
Подписка с молба за държавна намеса изпращат днес жителите на засегнатите населени места до премиера Бойко Борисов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни