Близки на загинали в катастрофи организират протест пред Съдебната палата в София преди обявеното за днес разпоредително заседание по делото за смъртта на 14-годишния Филип Арсов на ул. "Гурко", съобщи БНТ.
Момчето беше прегазено на пешеходна пътека в центъра на София на 2 септември миналата година. Кръвната проба на 37-годишния шофьор Петър Тодоров показа над 2 промила алкохол и превишаване на разрешената скорост с 50 километра.
Тодоров беше задържан, но през февруари Софийският градски съд го пусна под домашен арест. Решението предизвика протести.
И днес хората ще се съберат, за да поискат справедливост и законови промени.
След делото ще бъде организирано и шествие до пешеходната пътека на ул. "Гурко", където беше прегазено момчето.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен