Софийската градска прокуратура внесе обвинителен акт за умишлено причинена смърт на пътя срещу Петър Тодоров, съобщиха от държавното обвинение. На 2 септември м.г. той предизвика катастрофата на пешеходна пътека, при която загина 15-годишният Филип Арсов.
Според разследващите водачът е нарушил правилата за движение, като е шофирал с 88 км/ч при разрешена скорост от 30 км/ч и на пешеходна пътека на ул. "Гурко" не е пропуснал пресичащото момче. Освен това според обвинението Тодоров е шофирал с 2,1 промила алкохол в кръвта.
Предстои насрочване от Софийски градски съд на разпоредително заседание по делото.
След инцидента последваха поредица от протести с искане за справедливост и по-строг контрол на пътя.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2878
1
22.03 2024 в 17:56
Пиян като талпа, с 50 км отгоре, на пешеходна пътека. Какво още трябва? Това си е предумишлено убийство.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие