Протест на ''Ангели на пътя'' пред Съдебната палата (снимки)

Демонстрацията е срещу дългогодишното бездействие на институциите и в памет на всички загинали деца по българските пътища

OFFNews 26 June 2026 в 20:01 547 0
Протестиращите коленичиха в памет на загиналите на пътя - БГНЕС/Стефан Василев

Снимка БГНЕС/Стефан Василев

Протестиращите коленичиха в памет на загиналите на пътя

Пред Съдебната палата в София започна протест на Сдружение „Ангели на пътя“ срещу дългогодишното бездействие на институциите и в памет на всички загинали деца по българските пътища.

Протестът е организиран във фейсбук страницата на сдружението.

„Събираме се срещу дългогодишното бездействие на институциите, които обещават, но не спират смъртта. Ще запалим свещи. Ще пуснем балони и бели гълъби. Ще сведем глави в памет на онези, които никога повече няма да прегърнат своите родители“, пишат от сдружението.

В района на Съдебната палата в столицата има полицейски екипи. Движението в района е спряно и градският транспорт не се движи.

Протести са обявени пред всички съдебни палати в страната.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
X

Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира